Bölgemizin tek Türk köyü olması bakımında ayrı bir özelliğe sahip bu şirin yerleşim yerimiz anayoldan uzaklığı 4.2Km’dir. Bu yerleşim yerimize anayoldan dönüldüğü zaman yolu bilmeyenler nereye gidiyorum diye endişe kapılmamaları elde değil. Dağın zirvesinde bulunan köyümüze çıkarken; tırmanma parkuru görüntüsünde olan yollarda adeta dans eder gibi yol alırken keskin virajlarda bir sağa bir sola savrulmanız elinizde değildir.
Bu şirin köyümüz tamamen bir birleri ile akraba oluşu köyde ayrı bir sükûnet sağlamaktadır. Köy nüfusu 50 civarında olup 17 konut mevcuttur. Tabii ki hızlı yapılanma burada da göze çarpmaktadır. Her geçen gün yeni binaların yapılması var olan nüfusu kısa sürede artıracağa benziyor.
Köyde bulunan ilkokulun merkezileştirme programı içerisinde kapatılması sonucu köyün çocukları Girne ve Çatalköy okullarında öğrenim görmektedir. Köyün geçim kaynağı nüfusun çoğunluğu emekli kesimden oluşmasından devletten aldıkları emekli maaşları iledir. 2000 Yılına kadar hemen herkesin severek uğraştığı GAMİNİ işçiliği yapmaktaydı. Fakat çevre kirliliği yaptığı gerekçesiyle kapatılan gaminiler’den sonra; emekli kesim vakit geçirmek adına hayvancılıkla uğraşmaktadır.